Příprava podkladu pro malování

Podklady pro malování

Před samotným malováním je třeba si uvědomit, jaký je povrch, který budete malovat. Jestliže máte k dispozici nové omítky ještě nikdy nemalované nebo holý sádrokarton, stačí stěny jen natřít penetrací, která podklad sjednotí, zpevní a ucelí nasákavost. Jestliže máte k dispozici starší omítky s předchozím nátěrem, závisí další postup na tloušťce vrstvy dřívějších nátěrů.

  • V případě, že je vrstva tenká (například jen jeden nátěr barvou) a dobře drží, stačí stěnu také jen natřít penetrací a nově vymalovat.
  • U silnějších vrstev, u kterých hrozí, že by se při malování (navlhčení) odlupovat a nabalovat na váleček, je potřeba tuto vrstvu seškrabat. Při škrabání dávejte pozor, abyste nepoškodili omítky.
  • Na místech, kde byste případně omítku poškodili, nebo zjistili její jiné defekty – uvolněná omítka, která se odlupuje, trhliny a praskliny či nerovnosti, je bude potřeba zacelit tmelem nebo u větších ploch vyrovnat štukovací stěrkou tak, aby byl povrch co nejhladší.

Malíři si zručně poradí

Pokud by se mělo jednat o srovnání větší plochy, najměte si raději malíře – štukatéry. Srovnání větší plochy do dokonalé rovnosti totiž vyžaduje praxi. Malíři jsou důkladně proškoleni a se spachtlemi, válečky a štětkami umí zručně zacházet. Například malíři z cechu Ekomplex provádí kompletní malířské práce včetně přípravy a úpravy povrchu na úzení celé České i Slovenské republiky. Malování s těmito řemeslníky je zárukou skvělého a trvanlivého výsledku.


 

Kontaktujte nás : 

Volejte zdarma : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na malířské či natěračské práce :

Comments are closed.